Трудове навчання 6 А,Б

01 лютого 2022

Завдання виконати до  08.02.2022

Фото виконаних робіт надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net

ТЕМА: Види гарячих напоїв, їх значення для харчування людини.

 Доброго дня, мої любі дівчатка! У нас залишився незавершеним проєкт "Органайзер для рукоділля", через те, що матеріали залишилися у школі. Але ми його обов'язково доведемо до завершення, як тільки відновиться навчання у закладі! 

А сьогодні я пропоную вам новий міні-проєкт "Гарячі напої"

  Тому тема сьогоднішнього уроку "Гарячі напої та їх значення в житті людини". Запишіть її в зошит.

Ми познайомимося з вами з різними видами гарячих напоїв, навчимося правильно їх готувати. Ви завжди зможете приготувати їх на сніданок, обід чи вечерю собі і членам вашої родини. Також ми розглянемо, як правильно сервірувати стіл до сніданку. За гарно і правильно сервірованим столом приємно вживати їжу, це збуджує апетит, розвиває естетичний смак.
Які види напоїв ви знаєте?
Розгляньте таблицю:
Види напоїв
                         Холодні       
Гарячі
Соки, компоти, квас, молоко, молочнокислі напої (йогурт, кефір, кисляк, коктейлі, киселі)                         


Чай (зелений, чорний із додаванням жасмину, смородини тощо), трав'яний  чаї, какао, кава, гарячий шоколад і кавові напої (із цикорієм, ячменем)

До гарячих напоїв належить чай, кава, какао.
Більшість людей на Землі не уявляють свого життя без цього ароматного напою – чай. Особливо багато його п’ють в Англії, Ірландії, Китаї, Японії та ряді інших країн.
Китайці, наприклад, пють чай кілька разів на день – вранці, в обід, ввечері, до того ж його подають на початку їжі, і після неї.
 
   В Англії кожен житель випиває в середньому до 7 склянок чаю щодня. У більшості є спеціальна робітниця, яка готує чай.
       



У японців найулюбленіший чай – зелений. А взагалі чай буває байховий, чорний, зелений, жовтий, червоний. Жовтий чай – це суміш зеленого і чорного.




ЗАПИСАТИ ВИДІЛЕНЕ В ЗОШИТ

       Чай – надзвичайно корисний напій. До його складу входить велика кількість хімічних речовин (сьогодні їх нараховують близько 300). У чаї містяться майже всі відомі вітаміни (А,В,В2,С,К і особливо вітамін Р). Чай утамовує спрагу, знижує артеріальний тиск, сприяє лікуванню ревматизму, цинги, кору та інших хвороб. Чай надає бадьорості і свіжості організму.
               Батьківщиною чаю вважають Китай (6 століття).

ХВИЛИНКА ЗНАЙКИ ВІД УЧИТЕЛЯ!!!
 Вважається, що чай відкрили ……кози. Якось кози наїлись листів з вічнозеленого куща і стали дуже незвично себе поводить, вони
були живі, бадьорі. Люди теж спробували спочатку жувати ці листя, а вже трохи пізніше почали заливати кип’ятком. І дуже добре оцінили дію цього напою.
      На Україні чай зявився нещодавно. Українці звикли пити молоко, узвар, кисіль, відвар трав та ягід. Але вже сьогодні чай став для українців улюбленим та бажаним напоєм.
     Оскільки чай надає бадьорості і свіжості організму, його краще пити зранку та вдень.

ЗАПИСАТИ ВИДІЛЕНЕ В ЗОШИТ
       Кава – це зерна кавового тропічного дерева. Існує багато сортів кави, які відрізняються між собою за смаком, ароматом і міцністю. Батьківщина кави – Ефіопія. Продають каву у зернах, мелену. Крім натуральної кави є і розчинна. Пють каву із маленьких кавових чашок. У невеликих дозах кавовий напій надає організму бадьорості, енергіїНадмірна кількість кави, навпаки, діє на організм негативно – викликає нервове збудження, безсоння. Дітям і підліткам не рекомендовано вживати цей напій.

ЗАПИСАТИ ВИДІЛЕНЕ В ЗОШИТ
      Какао отримують із зерен тропічного дерева какао, яке ще називають шоколадним деревом. Батьківщина шоколадного дерева – Південна Америка (Мексика). Какао має високу поживну цінність. У ньому багато жирів і речовин, які стимулюють серцеву діяльність. Крім цього, какао багате на калію і фосфору. З какао-порошку готують цінний, поживний і смачний напій – какао, який дуже корисний для дітей.

 Какао можна пити дітям, вагітним жінкам, людям з підвищеним тиском.  Не варто боятися пити какао і людям у віці, оскільки какао є хорошою профілактикою атеросклерозу і варикозного розширення вен, оскільки виводить з організму шкідливий холестерин.

Традиційно какао варять на молоці, але навіть найпростіший рецепт можна урізноманітнити і отримати кілька цікавих відтінків смаку.


Рецепт приготування какао.

Для приготування какао слід поставити молоко на плиту (стежимо, щоб не втекло!). Одночасно змішати в чашці какао-порошок з цукром, додати кілька ложок теплого молока і ретельно перемішати, розтираючи грудочки. Вилити цю суміш в основне молоко і, помішуючи, довести до кипіння. Розлити готове какао по чашках. Ще простіше – заварити какао-порошок окропом і додати сухе або згущене молоко, за смаком.

Кількість продуктів: какао – 1 ст. ложка; молоко – 1/2 л; цукор – 2 ст. ложки.

Як приготувати какао на згущеному молоці?

На згущеному молоці какао вариться дуже просто. Для цього треба просто згущене молоко розвести окропом і варити традиційно, тільки не забудьте зменшити кількість цукру.

 

Зберігати чай, каву і какао необхідно в тісно закритих банках, в сухих приміщеннях.
Для приготування гарячих напоїв використовують спеціальний посуд: кавник, чайник, заварник, ситечко, самовар, кавоварку

До якості гарячих напоїв ставлять такі вимоги:
1.Напої повинні бути свіжими, готувати їх треба за кілька хвилин до вживання.
2. Напої повинні мати приємний запах.
3. Колір завареного чаю має бути золотисто-коричневим, колір натуральної кави — темно-коричневим, какао з молоком - рожево-коричневим.

 Завдання:

 Приготувати какао рідним.

Послідовність виконання роботи:

1.   Вибрати спосіб приготування какао. Для цього можна скористатись інформацією, що міститься в уроці, можна передивитись відео, або використати родинний рецепт.

 Перегляд відеоматеріалу



2. Дібрати необхідний посуд для приготування напою.

3. Дібрати продукти необхідні для приготування напою.

4.   Приготувати какао.

5.   Подати на стіл.

                        УВАГА!!!!!!!!

Під час приготування гарячих напоїв необхідно дотримуватися правил ТБ з гарячою рідиною.
ü стежити, щоб при закіпанні рідина не вилилась через край;
ü  при сильному кипінні нагрів плити зменшити або виключити зовсім;
ü рідину не доливати в посудину доповна;
ü кришку гарячого посуду брати рушником або схоплювачем і відкривати від себе.

Порядок виконання роботи:

1) виконайте завдання: приготувати какао для рідних;

2) сфотографуйте ( можна відео)  процес його виконання і готовий результат;

  3) відправте фото на електронну адресу


 Бажаю вам успіху!!!


*********************************





09 листопада 2021
Завдання виконати  до15.11.2021
Фото виконаної роботи надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net
  Обʼєкт проєктування: Чохол для телефону.
Тема: Виготовлення лекал для чохла.


 Чохол з фетру своїми руками будуть створювати не тільки захисну функцію (матеріал дуже ніжний і трохи щільний, що допомагає вберегти ваші телефони від подряпин і інших пошкоджень), а й естетичну частина (чохли виходять дуже барвисті, милі і незвичайні).
Фетр - це натуральний матеріал, який створюється шляхом валяння пуху або ворсу кроликів і відходів різного хутра, іноді навіть з домішкою синтетики. Ця тканина зараз користується великою популярністю серед майстринь. З ним дуже просто працювати, він не обсипається і має Плотненько м'яку структуру. Ця тканина відмінно підійде для того, щоб зшивати з нього вироби з фетру своїми руками для різних гаджетів.

Для роботи нам будуть потрібні наступні матеріали:

  • *Фетр різних кольорів - один шматок середнього розміру для самого чохла і декілька  кольорових шматків  маленького розміру для створення аплікації.
  • *Гострі ножиці і клей.
  • *Нитки швейні,муліне, голка, олівчик.
Основні етапи процесу пошиття чохла:

1.Викрійка (шаблон)
2. Розкрій деталей.
3. Виконання аплікації, або вишивки.
3. Пошиття

Перший етап – створення викрійки. Процес відповідальний.  Мобільник прикладаємо до картону і обводимо його по контурах. До цієї величини додамо три сантиметри на припуски. Чим товщій мобільник, тим більше припусків створюємо.Не забуваємо виміряти не тільки довжину, ширину, але і товщину телефону, а також залишаємо місце для припуску - приблизно по 3 мм.
Також робимо шаблони деталей аплікації на картоні.






  Завдання:
 1. Зробити викрійки для чохла із картону;
 2. Зробити шаблони деталей аплікації із картону;
 3. Обвести всі деталі на фетрі.

 Бажаю вам творчого натхнення!

----------------------------------------------


02.листопада 2021
Завдання виконати до 08.11.2021
Фото виконаної роботи надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net

  Обʼєкт проєктування: Чохол для телефону.
 Основна технологія: Технологія виготовлення вишитих виробів початковими, лічільними та декоративними швами.
Додаткова технологія: Технологія обробки нетканих матеріалів ручним способом.

Дівчатка, розпочинаємо роботу над новим проєктом "Чохол для телефону".
Сьогодні складно знайти людину, у якої немає мобільного телефону. Ці маленькі помічники міцно увійшли в наше життя, і залишати її найближчим часом не збираються. Для того, щоб телефон служив довго, його необхідно захищати. При купівлі нам пропонують додатково придбати чохол для телефону. Але мені, наприклад, ніколи не подобалися ті твори дизайнерської думки, які представлені в магазинах.
Хочеться чогось оригінального, несхожого на однотипні вироби. І вихід  є! Можна шити чохли з фетру. Кілька років тому на ринку з'явився декоративний фетр. Це дуже розширило можливості тих, хто любить щось робити своїми руками. До того ж, завдяки особливим властивостям цієї тканини, навіть недосвідчена людина з легкістю зможе створити ексклюзивний аксесуар.
Моделі-аналоги













В мережі Інтернет можна знайти велику кількість оригінальних чохлів для телефону із фетру.

Завдання:
1.Обовʼязково!!! Зробити фото попереднього виробу (вишита серветка) і надіслати мені на електронну пошту tinulya76@ukr.net 
2. Знайти в мережі Інтернет моделі-аналоги чохлів виготовлених із фетру. 
3. Намалювати ескіз чохла (з обох боків).
4. Добрати матеріали та інструменти.

Бажаю вам творчого натхнення!!!

--------------------------------------------------



 Вересень 2021
 Тема: Серветка. 
Основна технологія: Технологія виготовлення вишитих виробів.

Дівчатка, ми з вами розпочали розглядати технологію вишивання косим хрестиком. Перегляньте ще раз уважно відео-урок.




Схема вишивки хрестом


Завдання: Виконувати навчальні вправи. Навчитися добре вишивати хрестики.

Творчого вам успіху!!!

 -----------------------------------------------























































Січень 2021
Завдання №1 виконати до 27.01
Об'єкт проєктної діяльності: Об'ємна іграшка оберіг Домовичок.
Основна технологія: Технологія обробки текстильних матеріалів ручним способом.

















Завдання:
У мережі Інтернет знайти і розглянути моделі-аналоги Домовичків оберегів.

Бажаю вам творчого натхнення!!!

 ----------------------------------



Жовтень 2020. Навчання триває!!!
Завдання№2 виконати до 04.11
Фото виконаної роботи надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net
 Дівчатка, розпочинаємо роботу над новим проєктом "Чохол для телефону".
Сьогодні складно знайти людину, у якої немає мобільного телефону. Ці маленькі помічники міцно увійшли в наше життя, і залишати її найближчим часом не збираються. Для того, щоб телефон служив довго, його необхідно захищати. При купівлі нам пропонують додатково придбати чохол для телефону. Але мені, наприклад, ніколи не подобалися ті твори дизайнерської думки, які представлені в магазинах.
Хочеться чогось оригінального, несхожого на однотипні вироби. І вихід  є! Можна шити чохли з фетру. Кілька років тому на ринку з'явився декоративний фетр. Це дуже розширило можливості тих, хто любить щось робити своїми руками. До того ж, завдяки особливим властивостям цієї тканини, навіть недосвідчена людина з легкістю зможе створити ексклюзивний аксесуар.
Моделі-аналоги













В мережі Інтернет можна знайти велику кількість оригінальних чохлів для телефону із фетру.
Перегляньте, будь ласка, уважно відео, де покроково пояснюють,як можна створити такий чохол.




Завдання:
1. Намалювати ескіз чохла (з обох боків).
2. Добрати матеріали та інструменти.

Бажаю вам творчого натхнення!!!

 -------------------------------------------------------








Завдання №1  виконати до 28.10

Фото виконаної роботи надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net


 Тема. Способи обробки краю виробу ( петельний шов, торочки тощо).

Отже, будь-яка вишита річ потребує відповідного оформлення. Особливо це. стосується обробки краю готового виробу. У нашому випадку - це серветка. Візерунок на якій ви вишили "стебловим" швом. Пригадаємо, як він виконується.


Вишитий виріб виглядає досконало та завершено, якщо його краї оброблені відповідним чином. Тому цій обробці слід приділити певну увагу. Підрублювання країв виробу мережкою не тільки сприяє запобіганню обсипанню ниток тканини, а й надає виробу вишуканого вигляду.

1. Способи обробки країв вишитого виробу                                                

Кожна вишита річ потребує відповідного оформлення. Особливо це стосується обробки країв. Під час користування виробами необроблені краї обсипатимуться, що призведе до їх псування та неестетичного вигляду.

Оформляють краї виробів різними способами:

1. Машинним способом, з використанням різних видів машинних швів: «у підгин» з відкритим і закритим зрізом, зигзагоподібною строчкою, «ролевим» швом», пришиванням тасьми, мережива тощо.

2. Ручним способом, з використанням таких швів: бахромою (а), петельним швом (б), торочками, закріпленими хрестиком або «одинарним прутиком» (в), китицями (г), зубцюванням (обробка і водночас оздоблення деяких деталей одягу зубцями) (ґ) та ін.



 

 

Китиця — жмуток ниток, шнурків і т. ін., зв’язаних з одного кінця докупи, що є прикрасою, оздобою чого-небудь. Торочки — суцільний ряд кінців ниток, що вільно звисають із країв тканини; тасьма з таким рядом ниток.

Обробка краю виробу бахромою

Бахрома — це найпростіший вид обробки краю виробу. Єдина вимога для виконання цього способу — край виробу має бути рівним. Існує кілька способів виконання бахроми по суцільній тканині.

Бахрома (з араб, «mucharramat» — мережива) — тасьма з нитками (м’якими волокнами, шнурками), що вільно звисають. Використовується як обшивка країв одягу, скатертини тощо з кручених або іншої форми шовкових, вовняних, срібних або золотих ниток, а також як прикраса до меблів, абажурів.

Бахромою обробляють різні текстильні вироби, щоб надати їм привабливого вигляду.

Для обробки країв виробу бахромою їх не потрібно загинати та підшивати. Вироби обшивають по контуру швом «уперед голкою» або «строчка» на відстані 1,5-3 см (залежно від розміру майбутньої бахроми). Після цього обережно витягують нитки (основи, піткання) уздовж зрізу. Таким чином утворюється бахрома (мал. 221).



Обробка краю виробу петельним швом

Досить часто для обробки вишитих виробів використовують різні оздоблювальні шви. Один з них тобі вже відомий з 5-го класу — петельний шов. Петельним швом можна обробити краї виробів різної форми (круглі, овальні, прямокутні, квадратні) — у вишитих серветках, скатертинах, хусточках тощо.

Існує багато різновидів виконання петельного шва. В народі деякі з них отримали такі назви: «грабельки» (а), «двійки» (б), «трійки» (в), «плахтовий» (г), «городки».



Послідовність вишивання петельним швом тобі вже відома. Якщо тканина має високу обсипальність, краї виробу спочатку підгинають двічі (можна підгинати й один раз) і заметують швом «уперед голкою», а потім обшивають щільно петельним швом .

Після того як петельний шов вишитий, слід витягнути нитку, якою заметували краї виробу. Якщо петельним швом обробляються кути, необхідно виконати три стібки в один прокол, щоб нитка не натягувалася . При обробці заокруглених країв — шити слід вільно, щоб запобігти деформуванню тканини .



Обробка краю виробу петельним швом: а — обробка прямих країв виробу; б — обробка кутів; в — обробка заокруглених ліній

Нитки для обробки краю добирають в тон візерунка або відповідно до кольору основи виробу.

Обробка краю виробу торочками

Краї вишитих серветок, скатертин, хусточок, рушників, панно також можна оформити торочками (торочками можна обробити тільки прямолінійні краї виробу).

На зовсім маленьких серветках квадратної чи прямокутної форми, рушниках краї, як правило, не загинають, а обробляють торочками. Існує кілька варіантів обробки краю виробу торочками. Один з них — торочки, закріплені швом «косий хрестик» (мал. 224). Перевага цього шва в тому, що до торочок, які утворюються з тканини, додаються кольорові нитки, якими виконується шов. Таким чином, бахрома у виробі буде кольоровою.



ПРАКТИЧНА РОБОТА

Обробка краю серветки способом, який вам найбільше сподобався.

Інструменти та матеріали: вишита серветка, голка, нитки, лінійка, ножиці, гольник.

Послідовність виконання роботи

1. Підрівняти краї виробу.

2. Обрати спосіб обробки краю виробу. 

3. Дібрати нитки для обробки краю виробу.

4. За необхідності, заметати підігнутий край виробу швом «уперед голкою». Для цього його підігнути двічі (можна один раз) на відстані 5 мм від краю на виворітний бік та заметати. Після обробки заметувальні стібки видалити.

5. Обробити край виробу обраним способом та припрасувати.

6. Перевірити якість обробки краю виробу.

7. Виконати кінцеву обробку виробу, обрізати зайві нитки.

8. Роботу виконувати з дотриманням правил безпечної праці.


Відео, як обробити край серветки бахромою.

   

Бажаю творчого натхнення!!!






















Завдання №8    виконати до 20.05.2020


Фото виконаної роботи надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net.


Ось і добігає до кінця робота над проєктом "Дерево із бісеру". Залишився останній етап: "Остаточна обробка виробу". Дівчатка, сьогодні ви навчитеся, як зробити гіпсову підставку для дерева та як її задекорувати.

Перегляньте відео , як зробити із алебастру (будівельний гіпс) суміш для "посадки" дерева.







Як задекорувати підставку для дерева.







Завдання:


* зробити "посадку" дерева та виконати декорування



Бажаю вам творчого успіху!!!


------------------------------------------------------

  Завдання №7   виконати до 13.05.2020


Фото виконаної роботи надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net.


Дівчатка, продовжуємо створювати дерево із бісеру. У вас вже є сплетені маленькі гілочки для майбутнього дерева. Тепер потрітно із цих гілочок зробити зборку дерева.

Перегляньте відео, як можна це зробити.




Завдання:

* Зробити зборку дерева


Бажаю вам творчого натхнення!!!



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Завдання №6    виконати до 06.05.2020


Фото виконаної роботи надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net.



 Триває робота над проєктом "Дерево із бісеру". Технологічна послідовність виготовлення виробу.

На цьому тижні наш "Бісерний сад" поповнився ще такими чудовими роботами. Дівчатка ви ВЕЛИКІ МОЛОДЦІ!!!








 Завдання:

* Сплести ще 10 гілочок для дерева (тож, у вас уже буде 30 гілочок!)




Бажаю вам творчого натхнення!!!



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------




 Завдання №5 виконати до 29.04.2020


Фото виконаної роботи надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net.


Дівчатка, продовжуємо роботу над проєктом "Дерево із бісеру". Завданням минулого тижня було: сплести 10 гілочок для дерева.  Деякі дівчатка вже зробили все дерево , ще й оформили підставку для дерева, тобто, завершили роботу над проєктом. Я вами пишаюся!!! 
Але, мої маленькі майстрині, не перевантажуємо себе, відпочивати також потрібно! 








Завдання на цей тиждень:



* сплести ще 10 гілочок для дерева!  ( За два тижні у вас буде вже 20 гілочок)





Бажаю вам творчої наснаги!!!


 ---------------------------------------------------------

Завдання №4 Виконати до 22.04.2020


Фото виконаної роботи надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net.


Дівчатка, продовжуємо роботу з таким цікавим матеріалом - як бісер. Переходимо до виконання проєкту " Дерево з бісеру". 

Літня спека чи сніговій, весняний дощ або тихий листопад — не важливо, яка погода за вікном, якщо вдома у Тебе міниться кольорами веселки яскраве деревце з бісеру. Схоже на крижану скульптуру, дивовижну квітку чи всипаний бруньками сад, бісерне дерево створить настрій на будь-який смак і будь-яку пору року!

Перегляньте, будь ласка, відео робіт ваших однолітків.





Бісероплетіння виникло ще в стародавні часи. Щоправда, тоді бісер був не таким барвистим і яскравим, як нині. Перший бісер виготовляли з кісток тварин. Але нам з Тобою пощастило більше: маленькі різнокольорові перлинки сьогодні — зовсім не рідкість, а створювати з них сяючі вироби — неймовірне задоволення.


Сплести листочки для дерева можна різними способами, але найпростіший - це "петельний". Змінюючи колір бісеру , будуть з'являться у тебе різноманітні дерева: осінні, зимові, сакура,бузок, квітуче дерево, фантазійне ( синього, блакитного, чорного, червоного кольору) тощо. Як же ж виконується "петельна" техніка? Перегляньте, будь ласка ,відео.




Схема плетіння гілочки для дерева.



Яблунька з бісеру.




Бонсай



Сакура



Осіннє деревце



Дівчатка, дуже багато корисної інформації ножна знайти на просторах Інтернету.


Завдання на цей тиждень:

* визначитись, яке дерево ви будете виготовляти;
* сплести 10 гілочок


Бажаю вам творчого натхнення!!!




 --------------------------------------------------------------------------------




Завдання №3 виконати до 15.04.2020


Фото виконаної роботи надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net.


Дуже скоро, 19 квітня 2020 р, багато сімей у світі будуть святкувати Великдень. Для українців Великдень – це не тільки різнокольорові писанки і смачна паска. Це особливе свято, коли слідують традиціям і вірять у диво.

  За традицією, Великодню передує серйозна підготовка: прибирання оселі; очищення думок, душі і тіла; приготування різноманітних святкових страв і ласощів.


 Наш уряд готує до презентації проєкт «Великдень вдома», який допоможе відсвяткувати це велике свято вдома, не збираючись натовпами у церквах, щоб запобігти  поширення COVID-19.


 Я вважаю, що зараз дуже гарна нагода, щоб разом, всією сім'єю, підготувати дійсно гарне свято! Саме святкового настрою багатьом і не вистачає... 


Ваше завдання: 


Виготовити один (за бажанням - скільки завгодно :)  декор для свята. 


Перегляньте відео та вирішіть, який декор вам до вподоби.







Залишилось добрати матеріали, інструменти і поринути у світ творчості!


Бажаю вам творчого натхнення!!! Світлого вам Великодня!!!





Завдання №2  виконати до 07.04.2020

Фото виконаної роботи надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net.

Любі мої дівчатка, виконуючи бабку, ви навчилися паралельного плетіння бісером на дротяній основі. Бабка вийшла у вас пласкою. Проте , іграшки (брелоки) із бісеру можуть бути і об'ємними! Сьогодні ми з вами навчимося створювати об'ємні вироби.
Перегляньте, будь ласка, ці відео




Схема плетіння колібрі.






 Схема плетіння павука.








 Схема плетіння кота.



  


 Схема плетіння лисички








  


  Схема плетіння мишки.



 



 Дівчатка, ви можете обрати і сплести будь яку іграшку із запропонованих мною, або знайти в мережі Інтернет, за своїми вподобаннями!


Фото виконаної роботи надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net.



Бажаю вам творчого натхнення!!!







Завдання №1 виконати до 25.03.2020

Розпочинаємо роботу над проєктом " Брелок " . Основна технологія : " Виготовлення виробів із бісеру на дротяній основі".
Трішечки історії...
Мистецтво виготовлення виробів з бісеру сягає  глибини  віків. Виготовлення прикрас з бісеру – один із самих загадкових, найцікавіших видів народної творчості.
Інтерес до даного виду творчості в різні часи то раптового зростав, то практично повністю зникав. Виготовлення виробів з бісеру має свою багатовікову історію й особливості розвитку.
Людина по своїй природі прагне краси. Вона з давніх-давен оздоблювала своє житло, одяг та предмети побуту. Багато красивих речей можна створити з намистинок, стеклярусу, блискіток.
Бісер поширений у всіх культурах світу. Його використовували  не лише як матеріал для виготовлення прикрас, але й як засіб платежу. З бісеру виготовляли чотки у християнстві і буддизмі.
Про історію виникнення бісеру сьогодні можна сперечатися. За легендою вперше зуміли добути бісер фінікійці. Приблизно шість тисячоліть тому,  фінікійські купці везли по Середземному морю природний мінерал – селітру,  що добули в долині Нілу, в Африці. Подорожуючи, вони висадилися на  піщаний  берег Сирії. Взявшись готувати собі їжу, не змогли знайти великих каменів, щоб обкласти багаття та поставити на них посуд. Вирішили використати для цього великі шматки селітри. Вранці, розгрібаючи попіл, купці виявили чудовий злиток, який був твердий мов камінь, горів вогнем на сонці, був чистим і прозорим як вода. Багаття зуміло розтопити селітру, поєднати її з річковим піском. Так утворилось найперше скло, давши початок скловиробництву.
Існує також версія що  батьківщиною скла  був Давній Єгипет. Археологічні розкопки свідчать про те що оздобленням  речей та виготовленням  бісерних прикрас тут займалися ще в ІV ст. до н.е. Саме з Єгиптом пов’язані перші згадки про бісер. Назва його походить від арабського слова «бусра, бусер – штучні перли». В давньому Єгипті жінки і чоловіки носили намисто з бісеру.
Найпоширенішим видом скляних виробів було намисто. Завдяки вдосконаленню технології виготовлення, його можна було робити все дрібнішим. Так виник бісер. Спочатку його виготовляли з непрозорого скла переважно чорно-синього або зеленого кольору різними способами. Розплавлену скляну масу витягували у тонку нитку та накручували на мідний стержень, товщина якого відповідала отвору намистинок. Після цього стержень вилучали, а намистинку повторно нагрівали, обробляючи вручну. Технологія  скловиробництва  постійно вдосконалювалася. Так у ІІст. до н.е з’явилося напівпрозоре скло, а в І  ст. до н.е почали варити прозоре скло різних кольорів.
Із Давнього Єгипту й Сирії виробництво скла поширилося в Римську імперію, оскільки Єгипет був завойований римлянами. Саме в римській імперії було винайдено спосіб видування скляних виробів за допомогою трубки. З краплі розплавленої скляної маси майстер за допомогою трубочки (тростяної чи залізної)  видував трубочки малого діаметра. Видуті трубочки розрізали спеціальними ножицями на дрібні частинки і піддавали обробці. Спочатку шліфували в барабані сумішшю товченого вугілля з вапном. Після заповнення отворів бісер висушували, змішували з невеликою кількістю піску і нагрівали до темно-червоного кольору в чавунних барабанах, які повільно оберталися. Під час цього процесу розм’якшені скляні кільця округлялися, згладжувалися нерівності, обертання не давало їм сплющитися, а порошкова суміш запобігала запливанню отворів. Після охолодження бісер промивали, висушували, повторно шліфували для повернення блиску, втраченого при розжарюванні.
Виробництво бісеру поширились у Грецію, Галію (теперішня Франція), Візантію, Німеччину. Внаслідок розколу Римської імперії на дві держави, центр склоробства було перенесено у її східну частину – Візантію. Після занепаду Візантії,  Венеція на довгі роки (X-XVIIIст.) стала володаркою технології скловиробництва, а наприкінціXVIст. почали займатися скловарінням у Богемії (Північна Чехія).
На території нашої держави  бісер був відомий ще у VI- IIIст.. до н.е., про що свідчать прикраси з скляного намиста,  бісеру, стеклярусу знайдені у похованнях тих часів. Всі народи  які тут проживали: скіфи, сармати, давні слов’яни були знайомі з оздобленням одягу,  взуття та предметів побуту бісером.
За часів Київської Русі жінки та діти носили намисто, браслетирізного кольору, причому дані вироби  вже виготовлялися у місцевих  майстернях.  Татаро-монгольська навала надовго перервала розвиток скловиробництва на Русі. Лише в XV ст.  рукодільниці почали використовувати венеціанський бісер для виготовлення предметів культового призначення, одягу та речей духовенства.
Починаючи зXVIIIст. бісер, який ввозили з Венеції використовували у домашньому рукоділлі. Попит на бісер зріс. Тому у 1754 р. М.В.Ломоносов відкрив Усть-Рудицьку фабрику. Тут виготовляли: бісер, стеклярус, грановані каміння та брошки, кольорове скло. Фабрика проіснувала 10 років і була закрита невдовзі після смерті Ломоносова.У кінціXVIII-XIX ст. захоплення бісерними ремеслами в аристократичних колах були досить поширеними на Русі. У кінці XIXст. бісерне мистецтво поширилось провінційними містами, а з появою недорого бісеру ( відкриття кустарних майстерень у Московській, Казанській, Гродненській, Київській губерніях), цим рукоділлям почали займатися в селах.
Популярний бісер і сьогодні. Його широко застосовують для оздоблення одягу, виготовлення аксесуарів. Вражають своєю чарівністю бісерні сучасні і народні прикраси. Для оздоблення предметів інтер’єру бісер є незамінним та неповторним матеріалом.
Завдання.
В мережі інтернет розглянути моделі аналоги.  Сплести брелок із бісеру на дроті вам допоможе це відео.





Плести виріб за схемою.



Картинки по запросу "схема стрекозы из бисера"



Бажаю творчого успіху!

Фото виконаної роботи надсилати на електронну пошту tinulya76@ukr.net.

Комментарии

Популярные сообщения